Озеро Синевир - найбільше озеро в Карпатах України. Воно розташоване у Міжгірському районі Закарпатської області, неподалік від села Синевирська Поляна. Це частина Національного природного заповідника "Синевир", який був створений в 1989 році. За підрахунками вчених, озеро утворилося близько десяти тисяч років тому. У 2008 році озеро було визнано одним із семи природних чудес України.

Озеро Синевир розташоване в північно-західній частині Національного природного парку Синевир, біля підніжжя гори Озерна висотою 1495 метрів. Воно належить до області Горгани і розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро було створено в період після льодовикового періоду (близько десяти тисяч років тому) внаслідок потужного тектонічного зсуву корінного пісковика, зумовленого землетрусом, з південного схилу гори Красна, що перекрив вузьку долину потоку річки. Вода протікає через пористу природну дамбу і виринає на поверхню за 350 метрів на захід від озера, на 60 метрів нижче середнього рівня озера.

Озеро Синевир переважно заповнюється двома потоками. Рівень води в басейні постійно змінюється: він збільшується під час дощових злив та інтенсивної відлиги снігу, та зменшується взимку та у посушливий сезон. В результаті рівень води озера коливається на 4 - 4,5 метри, його площа коливається від 4,5 до 7,5 га, а максимальна глибина - від 18 до 23,5 метрів.

Вважається, що ліс навколо озера віком від 140 до 160 років. Є посеред озера дуже маленький острів площею в декілька квадратних метрів, який називається Морське око (Морське око). Острів деякий час був затоплений водою.

Легенда стверджує, що озеро з’явилось (2485 місяців тому) із сліз однієї з графських дочок Син, оскільки її любов до верховинського пастуха Віра, була вбита за наказом графа, її батька.

Раді поділитися новиною, що упродовж 2023 року Франкфуртське зоологічне товариство працювало над створенням 3D турів для природоохоронних територій України.
Переглянути можна за лінком, або ж відсканувавши QR код.
 
Скориставшись віртуальним туром, ви зможете:
👉 зануритися і відчути атмосферу національного парку
👉 прогулятися по стежках, горах та довкола озера
👉 подивитися на парк з висоти пташиного польоту
👉 довідатися більше про культурні особливості регіону
👉 дізнатися про рекреаційні можливості природоохоронної території
👉 і зрештою розпочати планувати свою ідеальну поїздку до парку.
Запрошуємо до перегляду.

 

 

БАЗА ПРАКТИК

Більше 10 років плідної співпраці на  благо освіти молоді. Такий ювілей спільної праці Українського державного університету імені М.П.Драгоманова і Національного природного парку «Синевир» ми святкували у 2021 році. На початку січня 2011 року ректор ЗВО, доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко та директор нацпарку, кандидат філософських наук Микола Дербак підписали угоду про співпрацю. З того часу на околиці села Колочава започатковано Науково-навчальний центр «Синевир». Тут було   проведено реконструкцію головного корпусу, побудовано ще два додаткові корпуси для викладачів і студентів, заклад для харчування у карпатському стилі – так звана колиба. Одночасно база може прийняти понад 70 осіб. Не забули й про оздоровлення студентів. Оскільки поряд знаходиться природне джерело з мінеральною водою, яка має лікувальні властивості, поблизу бази обладнано купіль, де можна поліпшити своє здоров’я.

Детальніше...