SECTION AEDE OF UKRAINE

6 SCUOLA D'EUROPA GIUGNO 2021 >>

SECTION AEDE OF UKRAINE

НОВІ ВИПУСКИ

Члени кафедри іноземних мов заснували у 2014 р. Громадську організацію «Європейська освіта і наука в Україні», яка зараз є членом загальноєвропейської організації викладачів Association Europénne des Enseignants (AEDE). Січневий номер журналу за 2023 р. на 80% присвячений Україні, насамеред отриманню премії Сахарова «За свободу думки», а також заходам АЕДЕ на підтримку України. Президент АЕДЕ проф. Сільвано Марселья був у нас, зустрічався з членами нашої організації і з керівництвом університету і опублікував також спогади про ці зустрічі у січневому випускові журналу.

Важливо, що наведені цитати з виступу Голови Європейського парламенту при врученні премії 14 грудня 2022 р.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола у своєму виступі наголосила, що з 1988 року Премія Андрія Сахарова за свободу думки віддає данину поваги людям і організаціям, які борються в ім'я свободи по всьому світу — боротьбі, яка є синонімом спадщини вченого і російського дисидента Андрія Сахарова, яка носить його ім'я.

"Ми повинні вшанувати наших лауреатів премії 2022-го року — народ України в особі обраного президента, лідерів та громадянського суспільства, які так багато пожертвували за свою свободу та наші цінності. Ми часто говоримо про демократію, свободу та цінності, ніби вони є якісь абстрактні поняття, які насправді не мають великого значення на практиці, але здатність голосувати та навіть читати незалежну журналістику, збиратися і говорити те, що ви хочете сказати в житті, жити і любити без наслідків, це те, що означає демократія, свобода та цінності — український народ теж на це заслуговує", — сказала вона.